Masters of Sex Yeni Sezonuyla Yeniden Ekranlarda

PosterGerçek hayat seks araştırmacıları William Masters ve Virginia Johnson’ın hayatından esinlenerek yapılan Masters of Sex dizisinin üçüncü sezonu geçtiğimiz pazar gecesi yayınlandı. Kanalda yayınlanmadan önce her Showtime dizisi gibi ilk bölümü yaklaşık iki hafta öncesinden internet üzerinde yayınlanmıştı.

Bence üç sezon prömiyeri bölümleri arasında en güzeli buydu. Diğer sezonların aksine ağır ve dramatik bir havayla başlamak yerine daha hafif ve komedik unsurlar içeren bir bölüm olmuş. Uzun bir zaman dilimi atlayarak başlayan bölümle ilgili en büyük şikayetim ise düzenlemesi oldu, iki farklı zamanda gerçekleşen iki farklı olayı izliyoruz, basın toplantısı ve göldeki aile tatili, fakat birisini izleyip ileri ya da geri giderek diğerini de izlemek yerine kısa kısa parçalar halinde iki olaydan da bölümler izliyoruz üstelik her iki olaya da gerekli senaryo eklendiğinde iki farklı bölüm olabilecek hikayeleri böyle zorlama bir şekilde bir araya toplamalarını sevmedim, sanki iki farklı bölüm için çekilmiş fakat son anda bölüm sayısı on ikiyi aşınca kısaltılıp birleştirilmiş gibi duruyordu. Neyse bu kadar şikayet yeter.

Bölümde yaşanan olaylara gelecek olursak, artık iki ergenlik çağında gencin annesi olan ve eski kocası yüzünden son dört senesini çocuklarından kısmi şekilde ayrı geçiren Virginia çocuklarına karşı nasıl davranacağını şaşırmaktadır. Büyük çocuğu Henry’yi yatakta bir kadınla seks yaparken yakalayan Gin’in o olayı görmemiş gibi kapıyı kapatarak yüksek sesle geldiğini belli etmesi bölümün en LOL anlarından birisiydi. Hepimizin başına gelebilecek bir olayı çok ciddi olmayan bir şekilde anlatmışlar ve güzel de yapmışlar, tabii annesi geldikten sonra Henry yataktaki kadını pencereden gönderiyor orası ayrı. Bölümün ilerleyen sahnelerinde Virginia ve Libby şehre alışverişe gittiklerinde yine Henry ve bu kadına rastlıyorlar ve kadının aslında bir çocuk annesi olduğunu öğrenip ne tepki vereceklerini şaşırıyorlar. Libby demişken, kendisi Bill ve Virginia arasında olanların farkında ve çocukları için onları görmezden geliyormuş gibi davranmaya devam ediyor, bu da yetmezmiş gibi önceki sezon birliktelik yaşadığı Robert’ın da Dr. Martin Luther King’in Selma’dan Montgomery’ye gerçekleşen yürüyüşte olması  olması üzerindeki stresi hiç azaltmıyor. Bunun sonucunda da doğal olarak yatıştırıcı haplardan yardım alıyor. Bill ise her zamanki sevimsizliği ve soğukluğu ile yine her zamanki gibi itici, bunlar yetmezmiş gibi bir de babasıyla yaşadığı kendisine travmalar yaşatan sahneyi kendi oğlu Johnny’le roller değişmiş bir şekilde tekrar yaşıyor. Basın toplantısı sahnelerine döndüğümüzde ise Bill ve Virginia basın mensuplarından gelen soruları yanıtlarken Bill’in kırdığı bir pot yüzünden ufak bir tartışma yaşıyorlar, bölümün son kısmında düzenli olarak göndermeler yapılarak bizi son dakikada yapılan açıklamaya hazırlıyorlar. Virginia hamile, yeni bölüm trailer’ından öğreneceğimiz üzere de George’dan!!!

Sizi trailer’la baş başa bırakmadan önce;

Bölüme Notum: B+

Bölümün MVP’si: Caitlin FitzGerald

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s