Film Köşesi: Slow West

Film Köşesi’nden selamlar!

Bugünkü filmimiz bu kış yaşanmaya başlayacak olan Michael Fassbender devrinin ilk filmi olan Slow West, 16 yaşında İskoç bir gencin, sevdiği kadını bulmak uğruna Amerika’da onu ararken geçen seyahatini ve bu sırada tanıştığı bir ödül avcısının kendisine yardımını anlatıyor. Filmin kadrosunda Fassbender’ın dışında yer alan isimler arasında bu senenin ‘breakout’ yıldızı Ben Mendelsohn ve Game of Thrones’un The Hound’u Rory McCann de var, filmin ana karakterini ise Kodi Smith-McPhee canlandırıyor. John Maclean tarafından yazılıp, yönetilen film şu anda vizyondaki ikinci haftasında.

slow_west_ver4_xlgJay Cavendish 16 yaşında, İskoç bir leydinin oğludur, fakat köylü kısmından bir kıza aşık olmuştur. Ailesinin bu duruma karşı çıkması sonucu yaşanan olaylar esnasında biricik aşkı Rose ve babasının ülkeyi terk edip Amerika’ya göçmesine sebep olacak bir olay yaşanmıştır. Aşkından uzak kalmaya dayanamayan Jay tek başına Amerika’ya ulaşmış ve Rose’u aramak için Batı’ya doğru yola koyulmuştur. Fakat bilmediği bir şey vardır ki Rose ve babasını ölü ya da diri olarak ele geçirenlere 2.000 dolar ödül verileceğinin açıklandığına dair bir ilan vardır, ve Jay farkında olmadan bu ödülü almak isteyen Ödül Avcıları’nı Ross’a doğru götürmektedir. Bu yolculuğu sırasında Kızılderilileri avlayan bir grup avcıya rastlandığında hayatı tehlikeye giren Jay’i Silas Selleck kurtarır. Kendisi de bir Ödül Avcısı olan Silas aslında Ross ve babasını aramaktadır, Jay’in o yolda kendisine yardımı dokunacağını düşündüğünden de ona yardım etmeyi ve gideceği yere kadar koruyup kollamayı önerir. Fakat yolda Silas’ın fikri değişir ve Ross ile babasını öldürmemeye karar verir. Onları bulduklarını düşündükleri ilk anda ise Jay’i korumak için beklenmedik bir önlem alır, fakat bu konuda istediği şekilde başarılı olamaz. Buradan sonraki kısım ise filmin en heyecanlı sahnesinin yaşandığı yer olmuş kesinlikle.

Çekimleri ve oyunculuğunu gayet iyi bulduğum filmi, senaryosu açısından pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim ben, belki üstünde biraz daha çalışılsa daha iyi bir sonuç çıkabilirmiş ama olmamış. Yine de bir buçuk saatinizi ayırıp izlerseniz bir şey kaybetmezsiniz bence.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s