Dizi Prömiyeri: The Real O’Neals

ABD televizyonlarında sezon arası dönemine gelmiş bulunmaktayız. 12-15 bölümlük diziler sezon finallerini yapmaya başlarken kanalların 22-24 bölümle başlamaya güvenemediği yeni diziler de başlangıçlarını yapıyorlar. Bunlar arasından ilgimi çekenleri düzenli olarak sizlerle buluşturmaya çalışacağım ben, bu yolda ilk durağımız: The Real O’Neals. Aylaaarr önce hazırladığım En İddialı 20 Dizi listesinde de yer almış olan bu komedi beni hayal kırıklığına uğratmadı.

real-oneals-2

ABC’nin komedi gecesi olan çarşamba gecesi iki bölümlük prömiyerini yapan dizi, önümüzdeki hafta itibariyle salı geceleri Fresh Off the Boat’un dahil olduğu salı gecesine geçiş yapacak.

Dizinin ilk bölümlerine geçmeden önce kadrosunu ve O’Neals ailesini tanımamız lazım ama. Ailenin babası bir Chicago polisi olan Pat O’Neal rolünde Jay R. Ferguson, annesi rolünde ise Martha Plimpton var. Sürprizlerle dolu olan ergenlik çağındaki çocukları Jimmy, Kenny ve Shannon’ı ise sırasıyla Matthew Shively, Noah Galvin ve Bebe Wood canlandırıyor.

ABC’nin bütün başarılı komedileri gibi O’Neals da bir aile komedisi. İrlanda asıllı dışarıdan mükemmel olarak görülen aşırı Katolik bir ailenin Chicago’daki hayatlarının birbirlerine kendileri hakkındaki gerçekleri anlatmaya başlayınca nasıl değiştiğine tanık oluyoruz.

16 yaşında ve henüz kendisini kabullenmekte zorluk yaşayan eşcinsel bir ergen olan Kenny, kız arkadaşıyla birlikteyken ailesinin olayları yanlış anlamasına sebep olan bir kaza yaşar bu kazanın üzerinden 24 saat geçmeden ailece kiliselerinin bingo gecesine katılırlar, hatta Eileen bu geceyi düzenleyen isimdir. Fakat Pat ve Kenny arasında başlayan bir konuşma sonrası Pat aile olarak iletişim sorunu yaşadıklarının farkına varır ve hemen orada bir aile toplantısı yapma gereği duyar. Bütün ailenin toplandığı kilisedeki odada ufak çaplı bir fırtına kopar ve bütün aile bireylerinin sırları ortaya çıkmaya başlar. Aileleri evlilik dışı bir hamilelikle başlayan Pat ve Eileen ikilisi boşanmayı düşündüklerinden terapiye gitmektedirler. Ailenin büyük oğlu anoreksik, tek kızı ise yardım için topladığı paraları kendisi harcayan bir hırsız(ımsı)dır. Bütün bunların üstüne yaşanan en şok edici olay ise ortanca çocuk Kenny’nin eşcinsel olduğunu aile üyelerine söylemesidir. O’Neal’ların şansına bulundukları odanın akustiği çok iyidir ve bütün konuşulanlar kilisede bulunan herkes tarafından duyulmuştur.

Dizinin ilk iki bölümü bu olayların aile üzerindeki etkileri ve onların ne şekilde sorunları çözmeye çalışacakları üzerinde duruyor. Bekleneceği gibi özellikle annenin oğlunun bu itirafına tepkisi inkar etmek olurken diğer oğlunun hastalığını İsa şeklindeki pankeklerle çözmeye çalışmaktadır.

Gerektiği derecede komik olan dizinin, çok yerinde olan esprileri ve zamanlaması şimdilik iyi ayarlanmış gibi duruyor. Bakalım ilerleyen bölümler ne getirecek? Benim bu bölümlerden yola çıkarak diziye notum B, ama sezon sonuna doğru ne olur ben de bilemiyorum.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s