Sezon Sonrası: The Catch

THE CATCH - "Pilot" - Alice Vaughan (Mireille Enos) is LA's top private investigator - and the one woman you don't want to mess with. But when her fiancé (Peter Krause) cons her out of millions and disappears, Alice goes on a private mission for payback. No matter where it leads or the secrets she must keep along the way, Alice will stop at nothing to catch her man. From the producers of "Scandal," "Greys Anatomy" and "How to Get Away with Murder," "The Catch" is a one-hour drama starring Mireille Enos, Peter Krause, Alimi Ballard, Jay Hayden, Jacky Ido, Rose Rollins, Elvy Yost and Sonya Walger. It is executive-produced by Shonda Rhimes, Betsy Beers, Allan Heinberg and Julie Anne Robinson. "The Catch" premieres Thursday, March 24, 2016 at 10pm ET/PT on the ABC Television Network. (ABC/Richard Cartwright) MIREILLE ENOS, PETER KRAUSE

Daha dün prömiyeri hakkında şikayetlerimi dile getirmiştim gibi hissediyorum ama her sezon ortası dizisi gibi The Catch’in de sezon finali geldi çattı. Kendisi hakkındaki şikayetlerimi dile getirmeye birazdan başlayacağım.

Fakat öncesinde yeni bölümüm “Sezon Sonrası“nı tanıtmak da istiyorum, adından da çok net anlaşılacağı üzere sezonlarını sonlandıran dizilerin o sezonlarından sonra yazacağım bir yazı olacak. Eğer üşenmezsem mümkün olduğu kadar çok dizi sezonuyla sizlerle olacağım.

Neyse The Catch’e geri dönecek olursak, hatırlayacağınız üzere prömiyerini burada yazıp ne kadar hayal kırıklığına uğradığımı belirtmiştim. Üzerinden dokuz bölüm geçti fakat ben dizinin vasatlığına alışamadım ve hala şikayetçiyim kendisinden. Sezon ortasına doğru hafif bir düzelme yoluna giriyor gibi olmuştu ama yanlış alarmmış o da.

tango-620x374

Network TV’nin en büyük sorunlarından birisi olan seyirciyi şaşırtma ve ters köşeye yatırma olaylarına çok fazla dayanan dizinin senaryosu ise gittikçe kötüleşti. Bir kadının kendisini dolandıran nişanlısından intikam alma hikayesi 10 bölüm gibi kısa bir sürede bahsi geçen bu adamın acımadan dolandırdığı, her şeyini çalmaya yeltendiği kadını hapse girmekten kurtardığı bir diziye dönüştü. Bu süreçte gerçekleşen aşırı absürd olaylardan bazıları arasında, Alice’in partneri Val’in Benjamin’in soruşturmasını yürüten FBI ajanıyla ilişkiye başlaması, Margot’nun nefes alan her canlıyla cinsel ve/veya duygusal bir ilişkisinin olması ve herkesi bu şekilde manipüle edebilmesi dolayısıyla gerçekçiliğin aşırı derecede düşmesi, Rhys’in mommy issue’ları, Rhys ve Ben’in bromance’inin saçmalığı, Danny’nin Sophie’ye olan aşkının Sophie tarafından eğlence amacıyla engellenmesi, bu sırada gay bir ajanın kullanılması, sonra bu ajanın Danny’ye yürümesi falan. Dizinin senaristleri ipin ucunu bir kaçırdılar sonrasında da her şeyi duvara atalım yapışan kalır moduyla yaklaştılar resmen diziye. Bu da sonuç olarak büyük bir kargaşa çıkarttı ortaya.

Benim tavsiyem eğer aşırı, aşırı derecede boş değilseniz zamanınızı bu diziyle harcamayın. Eğer ikinci sezonunda iyileşirse ben size söylerim.

  • Sezon Notu: D
  • Sezon MVP’si: Mireille Enos
  • Sezon En İyi Konuk Oyuncusu: Medalion Rahimi
  • Sezonun En İyi Bölümü: The Princess and the I.P.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s