Sezon Sonrası: Grace and Frankie

Netflix’in en çok haksızlığa uğrayan, en iyi komedi dizilerinden birisi olan Grace and Frankie’nin ikinci sezonu mayıs başında yayınlandı. Fakat ben tam olarak o dönemde finallerimle boğuşmaya başladığımdan buraya yazamamıştım ama şimdi kısmen dinlenmiş olmuş olduğumdan da yazmaya başlayayım dedim.

İlk fragmanını izlediğimden beri sevdiğim bir dizi olan Grace and Frankie’yi geçen sezonuyla yerden yere vurmuştu pek çok kritik ve bu beni çok üzmüştü. Neyseki onların eleştirileri diziyi sadece daha iyi olma yoluna itmiş ve şimdiden üçüncü sezon için yenilendiğini de düşünürsek her şey çok güzel gidiyor.

Geçen sezon kaldığımız yerden başlayan dizi, bizi sezonun ilk şokuyla da karşılıyor. Robert’ın oturduğu yerde kalp krizi geçirmesi sezon başındaki birkaç bölüm boyunca dramatik etkisini hissettiriyor. Neyse ki Robert’a bir şey olmuyor ve bu arada Sol ile hastanede evleniyorlar. Bu sırada tabii ki Frankie’yle son bir defa seks yaptıklarını itiraf edemiyor Sol, sonuçta kalp krizi geçirdi n’olur n’olmaz mantığıyla, içten içe büyük bir suçluluk yaşamasına sebep oluyor haliyle bu da. Kaçınılmaz olarak da itiraf ediyor ileride ve ilişkilerinin bozulmasına sebep oluyor. Sonrasında geçen ufak bir evden atılma/stalklama/özür dileme evresinin ardından da evlilikleri tekrardan düzeliyor.

1280_graceandfrankie_season2_netflix

Mutlu çiftimizi bir kenara bırakıp çocuklara döndüğümüzde ise, Brianna hala geçen sezonda tanıştığımız çalışanı olan sevgilisiyle birlikte ve bu sezon şirkette çalışanlara da açıklıyorlar. Frankie’yle birlikte kayganlaştırı yaparken aralarında oluşan anlaşmazlıklar sonucu ortaklıklarını iptal etmek zorunda kalıyorlar. Onun dışında da bölümlerdeki birkaç “one liner” esprileriyle varlığına devam ediyor Brianna. Mallory ikizlere hamile ve sezon boyunca Mitch’i görmüyoruz bu da kendisinin acaba aldatılıyor muyum şüphesi yaşamasına sebep oluyor ama babası öyle olmadığına ikna ediyor. Cayote bu sezon kendisinin biyolojik annesi ile tanışıyor, Carrie Preston tarafından canlandırılan Krystle bu sezona çok güzel bir ekleme olmuş, çok sevdim ben ama kendisini ileride göremeyiz sanırım tekrardan ayrılırken öyle bir izlenim vermişti. Nwabudike’nin de doğumgününün 29 şubatta olduğunu öğreniyoruz.

CfSaBKGXIAAVyfa

Sonunda! Ana karakterlerimize geldiğimizde ise Grace yavaş yavaş Frankie’den sıkıldığını düşünmektedir, bunun sebepleri arasında Frankie’nin ehliyetini kaptırması ve sınavı yeniden geçememesi sonucu her yere Grace’le gitmesinin etkisinin olduğu da inkar edilemez. Böyle bir durumda ilk defa Grace’in eski arkadaşlarıyla tanışıyoruz. Grace bu duruma çok seviniyor falan ama arkadaşlarının nasıl insanlar olduğunu bölüm sonunda kendisi de anlıyor. Hem Grace hem de Frankie erkek sorunları yaşıyor. Frankie geçen sezon kendisiyle tanıştığımız ve Sol ile olan sorunları yüzünden Frankie’ye zaman veren Jacob’a olan duygularına daha fazla karşı koyamıyor. Bu süreçte Joe Morton’ı tekrardan Frankie’nin GBF’i olarak görüyoruz! Grace’e geldiğimizde ise kendisinin bu sezonki aşkı Phil, Sam Elliott tarafından canlandırılıyor. Varlığını geçen sezonun sonunda öğrendiğimiz Phil ile olan ilişkisinin nasıl başladığı, neden devam etmediği ve neden devam edemeyeceği gibi ayrıntıları öğreniyoruz. Tabii bütün bunlar da 70’inden sonra Grace’in yeniden aşk acısı yaşamasına sebep oluyor.

Sezon boyunca hayatlarında yaşadıkları olaylar Grace ve Frankie’yi birbirlerine daha çok yaklaştırıyor ve birbirlerini anlamalarına yardımcı oluyor. Öyle ki sezon sonu geldiğinde ikisi birlikte ailelerine karşı yaşadıkları duyguları baya hararetli bir şekilde dile getiriyorlar falan. Ben anlatamıyorum o sahne için olan duygularımı o yüzden sizi izlemeye teşvik ediyorum.

  • Sezonun MVP’si: Lily Tomlin
  • Sezonun En İyi Konuk Oyuncusu: Estelle Parsons
  • Sezonun En İyi Bölümü: The Coup
  • Sezon Notu: A-

Son olarak da Grace ve Frankie arabayla Phil’i stalklamaya giderken Frankie’nin bir polis tarafından durdurulması ve ısrarla durmaması falan size de ‘9 to 5’taki o çok benzer (ek olarak Dolly Parton’ın olduğu) sahneyi hatırlatmadı mı?

9to5graceandfrankie

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s