Sonunda: American Horror Story’nin Yeni Sezonu!

Bu yıl genel olarak yayınlandığı süreden yaklaşık bir ay önce yayınlanan American Horror Story’nin altıncı sezonunun konusunun ne olacağı uzun bir süre açıklanmadı. Şubattan bu yana düzenlenen her panelde bir açıklama bekledik, ama beklediğimiz açıklama ağustos ayındaki TCA paneline kadar gelmemişti. Gelen açıklamanın ise “bu sezonun teması sezon prömiyerine kadar açıklanmayacak” olması baya hayal kırıklığı yaşatmıştı. Sonuç olarak bütün bunları atlatarak geldik ve sonunda dizinin prömiyeri yapıldı. Her ne kadar uykusuz olarak izlemiş olsam da bence beklediğimize değecek bir sezonla karşılaşacak gibi duruyoruz. Daha fazla uzatmadan sezonla ilgili bilgilere geçeceğim, bölüm hakkında pek bir şey yazmayı düşünmüyorum henüz -uyuyup uyandıktan sonra belki- ama sezonunun ne hakkında olduğunu izledikten sonra öğrenmek isteyenler için bu spoiler-vari bir uyarı olsun, GIF’in altına inmeyin.

TMZ’nin haftalar önce duyurduğu gibi bu sezon Roanoke Kolonisi, Kayıp Koloni, etrafında dolaşan efsanelerle ilgili. Günümüzde geçen dizi, en azından ilk bölümünde öyle, Matt ve Shelby Miller’ın ıssız bir yerde bulunan yeni evlerine taşınması sonrasında yaşadıkları esrarengiz olayları anlatıyor. Fakat bu hikayeyi doğrudan anlatmak yerine dizi içinde yapılan başka bir programda dramatik yeniden canlandırmalarla geçiyor olaylar. “Gerçek” çifti André Holland ve Lily Rabe canlandırırken, dramatik canlandırmalardaki çifti Sarah Paulson ve Cuba Gooding Jr. canlandırıyorlar. Sezonun tam olarak adı ise, American Horror Story: My Roanoke Nightmare, tekrardan en azından şimdilik öyle duruyor ama umarım kesin bir açıklama gelir ve kısaltırlar, fazla uzun bu haliyle.

Yukarıdaki saydıklarım dışında dizinin kadrosunda yer alan isimlerse Angela Bassett, Kathy Bates, Wes Bentley, Denis O’Hare, Evan Peters ve Cheyenne Jackson. Bu isimlere ek olarak “konuk oyuncu” kadrosundan dahil olacağı şimdiden açıklanan isimler arasında ise Matt Bomer, Finn Wittrock, Leslie Jordan ve Lady Gaga gibi önceki sezonlardan isimler yer alıyor.

american-horror-story-season-6

Ben şahsen bu bölümü aşırı derecede ilgi çekici buldum ve eğer başladığı gibi devam ederse bu sezon ciddi anlamda korkuyu hissettiren bir sezon olacak gibi duruyor. Belgesel-imsi tarzda olayların anlatıldığı kısımlar izleyicileri şimdiden ikiye ayırmış olsa da zaman içinde herkesin alışacağına eminim. Klasik American Horror Story geleneğinde şimdiden pek çok ‘cult’ klasiği korku filmine gönderme yaptılar bile. Yakın zamanda sezonla ilgili daha çok ayrıntı açıklandıkça buraya eklemeye devam ederim ben.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s