Dizi Prömiyeri: High Maintenance

Aslen 2012 yılından beri yayınlanmakta olan bir internet dizisi olan High Maintenance, geçen sene bahar döneminde HBO tarafından satın alınıp altı bölümden oluşacak ilk sezon siparişi verilmişti. Önceki sezonları Vimeo’da yayınlanan dizinin bölümleri 5 – 12 dakika arası değişirken HBO’da yayınlanacak bölümler 30’ar dakikadan oluşacaklar.

cjajr7owkaat4qx

HBO’nun bu sezonda yayınlanacak olan yeni dizilerinin başlangıcını yapan High Maintenance, New York’ta – genel olarak Brooklyn’de – marijuana satıcılığı yapan ve dizide “The Guy” olarak geçen bir adamı işini yaparken anlatıyor. Aslında, en azından ilk HBO bölümünde, dizide yer alan diğer karakterlerin hayatına daha çok değiniliyor. İlk bölümde ağırlıklı olarak moda endüstrisinde çalışan Max’in (Max Jenkins) hayatına bakıldı. Hayatında “gay best friend / gay husband” rolünü oynamaktan ve arkadaşlarından sıkılan Max yaşadığı bir tek gecelik ilişki sonrasında geylerden oluşan bir “isimsiz uyuşturucu bağımlıları” toplantısına katılmaya karar verir, bu toplantıdaki kişilerle kendi arkadaşlarından daha iyi anlaşmaya başlayan Max, düzenli olarak toplantılara katılmaya devam eder fakat bir sorun vardır ki o da kendisinin iyileşen bir uyuşturucu kullanıcısı olmamasıdır. Toplantılara katılmak için sürekli olarak ektiği Heléne Yorke’un (Masters of Sex) canlandırdığı BFF’inin bir toplantıya gelip kendisinin bu durumunu oradakilere açık etmesi sonucu Max birkaç gün önceki hayatına geri döner. Paragraf böyle bitince çok boş duruyor ama diğer karakterlerin adı olmadığından ve çok kısa süreli olarak ekranda göründüklerinden onları anlatmamayı tercih ettim.

holding-high-maintenance-returns

Bütün bölümleri Katja Blichfeld ve Ben Sinclair tarafından yazılıp yönetilen dizinin her bölümünde farklı kişilere mi odaklanacağını yoksa aynı kullanıcıları mı takip edeceğini bilmiyorum, internet dizisiyken izlememiş olmamdan da kaynaklı olarak, ama bana farklı kişilere odaklanmayı tercih ederler gibi geliyor. Özellikle senaryo ve kurgu kısmında birazcık daha özen gösterilmesi gereken dizinin iyi bir potansiyeli olduğuna inanıyorum. Bu yüzden şimdilik notlandırmamayı tercih ediyorum, beş hafta sonra sezon sonrasında karar veririm.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s